MaturaIT przechowuje na urządzeniu informacje, takie jak pliki cookie, i uzyskujemy do nich dostęp, a także przetwarzamy dane osobowe, takie jak niepowtarzalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, w celu zbierania opinii odbiorców, a także rozwijania i ulepszania strony. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności .

Wróć do listy artykułów

Planowanie nauki do matury
Planer Maturalny - MaturaIT

Do matury zostało już niewiele czasu, a Ty nadal nie wiesz jak zaplanować naukę? W tym artykule znajdziesz kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniu się do matury.

Na końcu znajdują się gotowe do pobrania planery maturalne z aż 4 przedmiotów!

1. Systematyczność

Czy naprawdę jest to tak ważne? Dla efektywnej nauki systematyczność jest niezbędna. Warto jest powtarzać materiał, którego uczyliśmy się już miesiąc czy dwa temu. Nie da się ukryć, że do matury rozszerzonej z geografii, fizyki, informatyki czy matematyki potrzebujemy wiedzy z początku naszej edukacji.

2. Nauka do matury, a inne sprawdziany

Ważnym aspektem jest skoordynowanie przygotowań do matury z dotychczasowymi obowiązkami. Nauczyciele chcą nauczyć Cię jak najwięcej, zadają dużo prac domowych i planują sprawdziany. Warto zrezygnować z nauki do przedmiotów, które nie przydadzą Ci się na maturze i skupić się na przedmiotach maturalnych.

3. Sen, woda, ruch

Te trzy, powtarzane w kółko słowa są naprawdę ważne. Jakość Twojej nauki znacznie wzrośnie, jeśli będziesz wyspany/a, nawodniony/a i zadbasz o aktywność fizyczną. Niestety nie ma tu drogi na skróty, ale pamiętaj, że każda z tych rzeczy jest ważna dla Twojego organizmu, dzięki czemu Twoja głowa będzie bardziej skora do współpracy!

4. Jak zabrać się za planowanie nauki do matury?

Dobrym pomysłem jest stworzenie planera maturalnego (poniżej znajdziesz nasz autorski planer maturalny do druku z przedmiotów dostępnych na platformie MaturaIT). Wypisz wszystkie tematy, które chcesz przerobić przed maturą – każdy dział tematyczny, z którym masz problem lub który wydaje Ci się ważny.

Następnie sprawdź jak dużo masz czasu i przydziel w każdym tygodniu odpowiednią liczbę tematów. Na przykład: masz do przerobienia 20 tematów w 5 tygodni, więc co tydzień przerabiasz 4 tematy. Nie zapominaj o arkuszach maturalnych! Ważne, aby zagospodarować sobie czas na rozwiązywanie arkuszy, w ten sposób możesz sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.

Pamiętaj, żeby plan dostosować pod swoje potrzeby. Możesz ograniczyć niektóre aktywności, ale nie rezygnuj z nich całkiem. Szczególnie jeśli chodzi o Twoje hobby!

5. Planery maturalne z MaturaIT

Przygotowaliśmy dla Was 4 planery maturalne, aby pytanie jak zaplanować naukę do matury nie spędzało Wam już snu z powiek! Każdy planer maturalny podzielony jest tygodniowo i zawiera wszystkie działy tematyczne, zgodne z podziałem w naszych kursach. Niemniej jednak, planer maturalny będzie również przydatny jeśli przygotowujesz się do matury samodzielnie. Dodatkowo, wyznaczyliśmy również czas na arkusze maturalne i odpoczynek!

Mamy nadzieję, że planowanie nauki do matury jest teraz dużo prostsze! 😃
Zespół MaturaIT

Napisz do nas na maturaitonline@gmail.com lub złap nas (@maturait) na Instagramie, Tik Toku lub Facebooku.

RSS Feed